Andrzej Antoniuk Designer | PZPN
16154
single,single-portfolio_page,postid-16154,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

PZPN

O projekcie

 

Projekt logo i identyfikacji wizualnej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Reprezentacji Polski.

 

W związku z organizacją przez Polskę i Ukrainę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, zarząd PZPN zdecydował się na zmianę dotychczasowego logo na nowe, bardziej odpowiadające charakterowi organizacji i współczesnym trendom. Ogłosił wśród wybranych agencji konkurs na nowe logo którego podstawowym założeniem było zachowanie elementów występujących w dotychczasowym znaku – orła i piłki. Oprócz wyżej wymienionych założeń logo miało być nowoczesne, komunikować otwartość, energię, ducha rywalizacji. Ponadto zapewniać łatwość umieszczania go na nośnikach o zróżnicowanym kształcie, tle i fakturze.

 

Po wielu wstępnych szkicach i projektach powstało zwycięskie logo. Znak zawierający w sobie piłkę i orła utworzonego z dynamicznych wstęg stał się bazą do stworzenia logo Reprezentacji Polski, Klubu Kibica, Szkoły Trenerów i Fundacji Piłkarstwa Polskiego. Wymienione logotypy różnią się podpisem utworzonym ze specjalnie zaprojektowanego kroju pisma.

Data

2011

Kategoria
identyfikacja wizualna
Tags
identyfikacja, logo, piłka, pzpn