STER - Andrzej Antoniuk Designer
16161
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16161,bridge-core-3.0.1,vcwb,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.2,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16490

STER

O projekcie

 

Projekt logo, elementów identyfikacji wizualnej oraz komunikacji marketingowej centrum handlowego.

 

Centrum handlowe STER w Szczecinie poddane zostało gruntownej modernizacji. Projekt przebudowy powstał w Pracowni Architektonicznej Maas Projekt. Unowocześnienie centrum i zmiana jego postrzegania wymagała zaprojektowania nowego logo oraz elementów identyfikacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej.

 

Nowe logo miało komunikować zmiany w centrum handlowym i nawiązywać do jego nowego wizerunku. Ważne było aby logo i pozostałe elementy indentyfikacji współgrały stylistycznie z nowym wyglądem centrum, stanowiły integralną całość. W związku z tym praca wymagała wzajemnych konsultacji z architektami projektującymi centrum oraz firmą Ad Studio, która była wykonawcą wszystkich elementów wchodzących w skład identyfikacji wizualnej. Nowa elewacja obiektu została pokryta charakterystycznymi kolorowymi paskami, dlatego zarówno w logotypie jak i w pozostałych elementach identyfikacji, kolorowe paski są głównym motywem graficznym. W celu ułatwienia komunikacji wewnątrz centrum, zostały zaprojektowane podświetlane stojące tablice z planem centrum oraz wiszące drogowskazy na których znalazły się specjalnie zaprojektowane ikony.

 

Kolorowe paski dominujące w centrum handlowym zostały również przeniesione do komunikacji marketingowej. Aby wzmocnić ich działanie, większość elementów graficznych w tle jest monochromatyczna. Paski nabierają dzięki temu dodatkowego znaczenia, nie są wyłącznie dekoracją.

Data
Kategoria
identyfikacja wizualna, oznakowanie obiektów
Tagi
centrum handlowe, identyfikacja, logo, signage, ster, wayfinding